O nás
Roman Hurtík
Běhání jsem se aktivně začal věnovat v 17 letech. V té době končil svou úspěšnou závodní kariéru Karel David - vynikající československý běžec, dodnes držitel českého rekordu (2:11:57) a nejlepšího českého času v maratonu (2:11:12), účastník Olympijských her (Soul 1988, Barcelona 1992), vítěz několika prestižních maratonů (Palermo, Vídeň, Košice). Pod jeho vedením jsem poznal kouzlo běhu a úplně mu propadl. Trenér mi ukázal nejen jak trénovat, ale řadu věcí, které s během úzce souvisí - jak plánovat trénink, jak si tréninky evidovat a zpětně vyhodnocovat, jak odpočívat, co a kdy jíst, jak se na trénink obléci, jak regenerovat, jak trénovat ve vysoké nadmořské výšce ...
Na základě naší spolupráce se mi podařilo výrazně stlačit osobní rekordy od 400 m až po silniční desetikilometrové běhy, které jsem v přípravném období často a s velkou oblibou absolvoval. S výkonnostním progresem pak přibývaly medailové úspěchy na mistrovství ČR, účasti na mezinárodních mítincích, mezistátních utkáních, nominace do reprezentačního výběru ČR.
Další cenné zkušenosti jsem získával během společných soustředění a závodů AK Kroměříž, kde v tehdejší době působily takové osobnosti jako Róbert Štefko, Miro Vanko, Pavel Faschinbauer či Honza Kreisinger. Moji aktivní kariéru na dráze ukončilo zranění a ukončení studia na vysoké škole.
Chuť a radost z běhu však přetrvala. V letech
2015-2016 jsem si vyzkoušel jaké to je dělat sám sobě trenéra a jak by měla
vypadat příprava na vytrvalecké tratě od 10 km po maraton.
Osobní rekordy
800 m = 1:51,63
1.000 m = 2:27,54
1.500 m = 3:46,34
3.000 m = 8:21,91
10 km = 30:47
½ maratón = 1:10:35
Maratón = 2:29:42
Daniel Filip
Sportu se věnuji od první třídy základní školy a nadšení pro sportovní prostředí mi zůstalo do dnes. Začal jsem basketbalem, na který souběžně navázala atletika v dobách ZŠ, kde jsme se také poznali s Romanem. Paradoxně má specializace byla na krátké tratě, překážky a skokanské disciplíny. Patnáctistovka mě nebavila a ani nešla, nikdy jsem nebyl vytrvalec. Následně jsem se od svých 16 let věnoval cyklistice. Nakonec jsem u sportu zůstal i ve škole a vystudoval Ostravskou univerzitu - Tělesnou výchovu a sport, obor Rekreologie, kde jsem svou kvalifikaci rozšířil mj. o masérskou činnost. K běhání jsem se dostal až po založení rodiny, a to v roce 2014 a musím říct, že jsem za to vděčný a byl to správný krok. Nikdy bych nevěřil, že se může ze mě stát vytrvalec ...
Zajímají mě o věci okolo, nejen co se týká samotného tréninku, ale to co dává komplexní výsledek. V podstatě se jedná o "sport hacking" (v trošku jednodušší formě), což znamená, že za pomocí různých drobných činností a prostředků se dokáže pozdvihnout sportovní příprava na vyšší úroveň. To se týká zejména hlavních oblastí jako výživa, regenerace, strečink, doprovodné aktivity, aj. Tyto prostředky mi vždy pomohly k pro mě solidnímu výsledku, ačkoliv v tréninku jsem tomu neobětoval někdy co bych měl. K tomu se dnes snažím přidávat smysluplný, systematický trénink, vždy s nějakým cílem. Bez plánování tréninku a konkrétních závodů si již běhání nedokáži představit, i to mne posouvá dále.
Motto "Dělej, děláš-li něco"